5d0cf2ed04841

ЙОГА – НАЙКРАЩИЙ АНТИДЕПРЕСАНТ

 

 

 

 

ЙОГА – НАЙКРАЩИЙ АНТИДЕПРЕСАНТ

5d0cf2ed04841

Давно не секрет, який позитивний вплив в наше фізичне та психологічне здоров’я приносить йога.

Регулярна практика йоги здатна зменшити рівень стресу, покращити сон та серцевий ритм, знизити рівень кортизолу, уповільнювати процеси старіння та лікувати депресію.

Останні дослідження показали, що практика йоги може допомогти у боротьбі з депресією та значно знизити рівень стресу. До дослідження було включено 38 осіб з різними формами депресії, половині учасників було призначено 90-хвилинні заняття хатха-йогою, які проводилися двічі на тиждень протягом восьми тижнів.

Інша половина (контрольна група) провела таку ж кількість часу у навчальних класах, де вони вивчали історію та філософію йоги, але фактично не займалися практикою. У ході дослідження симптоми депресії у групі йоги зменшилися більше, ніж у контрольній групі.

Тим самим доводячи, що йога може бути альтернативою прийому антидепресантів та відвідування терапевта.

‘Йога може бути альтернативою прийому антидепресантів та відвідування терапевта”

Депресію можна розділити на дві великі групи і тому практикувати найбільш корисні вам вправами. Тип депресії залежить від гуни, що переважає у вашій поведінці (з санскриту перекладається як «якість») – тамас або раджас.

Якщо у вас домінує гуна тамас, яка характеризує повільність та пасивність у поведінці, то вам не вистачає життєвої енергії, тобто прани.

Тому в практиці йоги вам варто сконцентруватися на асанах:

 • на прогини:
 • баланси;
 • енергійні практики, такі як вітання сонцю – сурья намаскар.

Зосередитись на диханні і зайняти розум думками виключно про виконання асан. 

“Ті, хто приділяє медитаціям достатню кількість часу, здатні краще справляються з життєвими труднощами”

Найбільш поширений тип депресії мають люди з гуною раджас, що проявляється у постійному почутті тривоги та занепокоєння.

Практикам із цією гуною також добре допомагають асани:

 • на прогини;
 • та регулярне виконання вітання сонцю.

З цим видом депресії дуже складно концентруватися під час виконання практик:

 • на розслаблення;
 • шавасани;
 • пранаями;
 • медитації.

Велику користь принесе практика дихання Капалабхаті (дослівний переклад із санскриту “дихання, що очищає череп”). Головне правильно не концентруватися на вдиху та не задіяти м’язи живота. При виконанні цієї дихальної практики – основний акцент йде на видиху, діафрагма починає працювати як помпа, рахунок чого скорочується передня стінка живота.

Регулярні медитації дають колосальну користь у протистоянні з депресією. Медитація здатна збільшити рівень активності правої частини кори головного мозку, яка відповідає за щастя, спокій та емоційну стійкість. Ті, хто приділяє медитаціям достатню кількість часу, здатні краще справляються з життєвими труднощами. Також варто приділити час вивченню філософії йоги. Згідно з кармою всі наші вчинки та думки повертаються бумерангом.

Зараз особливо користуються популярністю йога-ретрити та йога-тури, які поєднують у собі практику та теорію йоги, медитації та вивчення філософії йоги – все це у найкрасивіших локаціях. Такий вид відпочинку дозволяє максимально відволіктися від повсякденних турбот та депресивних думок. Йога-тури підходять як для новачків, так і для досвідчених практиків.

Йога – це найкращий спосіб почати піклуватися про своє фізичне та ментальне здоров’я.

Спробуйте відпочити з йогою в йога-турах або йога-ретритах і ви будете здивовані, наскільки такий відпочинок виявиться приємним, корисним, що розвиває позитивне мислення. Отримані в йога-турі емоції не залишать місця для депресії та негативних думок. Спробуйте і вам неодмінно сподобається!

Команда ВДОХновение YogaTour

👇ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ👇

iconfinder social media web network logo05 4584665 122286
iconfinder social media web network logo02 4584667 122300
logo telegram airplane air plane paper airplane icon 143170
iconfinder social media web network logo01 4584668 122292
iconfinder social media web network logo04 4584650 122303
ЗАДАТИ ПИТАННЯ
Задати питання


  *обов’язкові для заповнення поля

  ×
  Забронювати тур

   * обов’язкові для заповнення поля


   ×