ПОРАДИ НОВАЧКАМ: ЯК ЧАСТО І В ЯКИЙ ЧАС ДНЯ НАЙКРАЩЕ ПРАКТИКУВАТИ ЙОГУ?
Новачки в йозі часто губляться в таких важливих питаннях як коли і як часто практикувати йогу. Є безліч рекомендацій на цей рахунок. Давайте розглянемо деякі з них.
О котрій годині найкраще практикувати йогу?
Напевно, найкращий час – коли вас ніхто не турбує і не відволікає. При заняттях йогою зранку, ви заряджаєтесь енергією на весь майбутній день, а в другій половині дня практики потрібно виконувати менш інтенсивні. Але практикувати двічі в день навряд чи хто зможе, враховуючи наш скажений ритм життя.
Новачкам краще буде займатися йогою ввечері. У цей час тіло за день розігрівається і стає слухняним. Тому частіше новачки вважають за краще вечірні тренування. Але в будь-якому варіанті важливо вибирати для практики один і той же час. Наприклад, о 8 ранку або 18:00 вечора і т.д.
Кажуть, саме відмінний час для йоги – це за пару годин до сходу сонця.
З першими променями практикуючий завершує заняття і вливається в новий день з новою енергією і прекрасним самопочуттям.
“При заняттях йогою зранку, ви заряджаєтесь енергією на весь майбутній день”
Такі ранні заняття ми практикували в Індії на курсах викладачів. А взагалі відмінно займатися йогою до сніданку. Але якщо ранок у вас в поспіху, то розслабитися навряд чи вдасться. В такому випадку можна займатися і ввечері. Головне не наїдатися перед заняттям.
Є думка, що ми ділимося на «сов» і «жайворонків». За таким же принципом є міркування і по фізичних навантаженнях (в нашому випадку заняття йогою). Комусь комфортніше практикувати вранці, комусь вдень, а хтось вважає за краще займатися ввечері.
Важливо тут прислухатися до свого організму і займатися в зручний саме для вас час. Коли це буде відбуватися – абсолютно не важливо. Головне, щоб практики йоги були регулярними і з правильним розподілом навантаження.
“Головне, щоб заняття були систематичними, приносили приємні емоції і самопочуття”
Аюрведа – традиційна система медицини в Індії розділяє день на частини, кожна з них рекомендується для виконання певних дій. Наприклад, для практик і медитації Вати ідеальний час – з 2 до 6 і з 14 до 18 годин. Для Капхи підійде 6-10 і 18-22. А для Пітти – 10-14 і 22-2. Це поділ добре підходить для тих, хто живе в Індії, де схід близько 6 години ранку і захід близько 18 години вечора. Загалом прив’язуватися до цього часу не варто. Головне, щоб заняття були систематичними, приносили приємні емоції і самопочуття.
Як часто новачкові в йозі варто займатися?
Щоденні заняття йогою навіть по 15 хвилин вже принесуть приємні зміни. Якщо це з якихось причин неможливо, то потрібно намагатися практикувати хоча б три рази в тиждень. Але в цьому випадку 15 хвилин буде недостатньо.
Розглянемо що можна очікувати початківцю практику йоги від кількості практик йоги в тиждень:
- 1 раз в тиждень: швидше за все при такому варіанті занять ви залишитеся на місці. Поліпшити стан здоров’я або психо-емоційний стан при цьому графіку неможливо. Максимум на що можна сподіватися, так це на те, що ви потрапите на заняття до грамотного інструктора, який допоможе вам полюбити йогу і почати займатися частіше;
- 2 рази на тиждень: вже краще, можливо побудувати початок розвитку за допомогою йоги. З перервою в 2-3 дні можна грамотно вибудувати заняття і отримати поступовий і плавний результат;
- 3 рази на тиждень: ефективно для новачків в йозі. Бажано заняття вибудувати через день і регулярно практикувати;
- 4 рази на тиждень: це вже шлях до розширення практики. Тут можна міксувати різні практики: наприклад, три дня можна займатися хатха-йогою, а один медитувати або практикувати пранаяму;
- 5 разів на тиждень: для новачків, які хочуть швидких зрушень у йозі, такий режим підійде. Такі тренування посприяють стабільному навантаженні на всі ділянки організму і приведуть до стабільного прогресу;
- 6 разів на тиждень: при наявності часу 30-60 хвилин в день подарують вам плавний розвиток. Адже в практиках йоги регулярність дуже важлива. Йога з ранку щодня зарядить енергією на весь день, а якщо ви займаєтеся вечорами, то зніме стрес і напруження;
- щодня: максимально ефективний ритм практик.
Головне, щоб заняття були систематичними, приносили приємні емоції і самопочуття.
Бажаємо вам регулярних, розмірених і збалансованих практик, особливо якщо в йозі ви ще новачок!
Команда ВДОХновение YogaTours