82b49e6895d080816ae3beb5dac48587

ПОРАДИ НОВАЧКАМ: ЯК ЧАСТО І В ЯКИЙ ЧАС ДНЯ НАЙКРАЩЕ ПРАКТИКУВАТИ ЙОГУ?

 

 

 

 

ПОРАДИ НОВАЧКАМ: ЯК ЧАСТО І В ЯКИЙ ЧАС ДНЯ НАЙКРАЩЕ ПРАКТИКУВАТИ ЙОГУ?

82b49e6895d080816ae3beb5dac48587

Новачки в йозі часто губляться в таких важливих питаннях як коли і як часто практикувати йогу. Є безліч рекомендацій на цей рахунок. Давайте розглянемо деякі з них.

О котрій годині найкраще практикувати йогу?

Напевно, найкращий час – коли вас ніхто не турбує і не відволікає. При заняттях йогою зранку, ви заряджаєтесь енергією на весь майбутній день, а в другій половині дня практики потрібно виконувати менш інтенсивні. Але практикувати двічі в день навряд чи хто зможе, враховуючи наш скажений ритм життя.

Новачкам краще буде займатися йогою ввечері. У цей час тіло за день розігрівається і  стає слухняним. Тому частіше новачки вважають за краще вечірні тренування. Але в будь-якому варіанті важливо вибирати для практики один і той же час. Наприклад, о 8 ранку або 18:00 вечора і т.д.

Кажуть, саме відмінний час для йоги – це за пару годин до сходу сонця.

З першими променями практикуючий завершує заняття і вливається в новий день з новою енергією і прекрасним самопочуттям.

 👈ЗАДАТИ ПИТАННЯ ПО ЙОГА-ТУРУ👉  

“При заняттях йогою зранку, ви заряджаєтесь енергією на весь майбутній день”

Такі ранні заняття ми практикували в Індії на курсах викладачів. А взагалі відмінно займатися йогою до сніданку. Але якщо ранок у вас в поспіху, то розслабитися навряд чи вдасться. В такому випадку можна займатися і ввечері. Головне не наїдатися перед заняттям.

Є думка, що ми ділимося на «сов» і «жайворонків». За таким же принципом є міркування і по фізичних навантаженнях (в нашому випадку заняття йогою). Комусь комфортніше практикувати вранці, комусь вдень, а хтось вважає за краще займатися ввечері.

Важливо тут прислухатися до свого організму і займатися в зручний саме для вас час. Коли це буде відбуватися – абсолютно не важливо. Головне, щоб практики йоги були регулярними і з правильним розподілом навантаження.

“Головне, щоб заняття були систематичними, приносили приємні емоції і самопочуття”

Аюрведа – традиційна система медицини в Індії розділяє день на частини, кожна з них рекомендується для виконання певних дій. Наприклад, для практик і медитації Вати ідеальний час – з 2 до 6 і з 14 до 18 годин. Для Капхи підійде 6-10 і 18-22. А для Пітти – 10-14 і 22-2. Це поділ добре підходить для тих, хто живе в Індії, де схід близько 6 години ранку і захід близько 18 години вечора. Загалом прив’язуватися до цього часу не варто. Головне, щоб заняття були систематичними, приносили приємні емоції і самопочуття.

Як часто новачкові в йозі варто займатися?

Щоденні заняття йогою навіть по 15 хвилин вже принесуть приємні зміни. Якщо це з якихось причин неможливо, то потрібно намагатися практикувати хоча б три рази в тиждень. Але в цьому випадку 15 хвилин буде недостатньо.

Розглянемо що можна очікувати початківцю практику йоги від кількості практик йоги в тиждень:

 • 1 раз в тиждень: швидше за все при такому варіанті занять ви залишитеся на місці. Поліпшити стан здоров’я або психо-емоційний стан при цьому графіку неможливо. Максимум на що можна сподіватися, так це на те, що ви потрапите на заняття до грамотного інструктора, який допоможе вам полюбити йогу і почати займатися частіше;
 • 2 рази на тиждень: вже краще, можливо побудувати початок розвитку за допомогою йоги. З перервою в 2-3 дні можна грамотно вибудувати заняття і отримати поступовий і плавний результат;
 • 3 рази на тиждень: ефективно для новачків в йозі. Бажано заняття вибудувати через день і регулярно практикувати;
 • 4 рази на тиждень: це вже шлях до розширення практики. Тут можна міксувати різні практики: наприклад, три дня можна займатися хатха-йогою, а один медитувати або практикувати пранаяму;
 • 5 разів на тиждень: для новачків, які хочуть швидких зрушень у йозі, такий режим підійде. Такі тренування посприяють стабільному навантаженні на всі ділянки організму і приведуть до стабільного прогресу;
 • 6 разів на тиждень: при наявності часу 30-60 хвилин в день подарують вам плавний розвиток. Адже в практиках йоги регулярність дуже важлива. Йога з ранку щодня зарядить енергією на весь день, а якщо ви займаєтеся вечорами, то зніме стрес і напруження;
 • щодня: максимально ефективний ритм практик.

Головне, щоб заняття були систематичними, приносили приємні емоції і самопочуття.

Бажаємо вам регулярних, розмірених і збалансованих практик, особливо якщо в йозі ви ще новачок!

Команда ВДОХновение YogaTours

👇ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС В СОЦІАЛЬНІХ МЕРЕЖАХ👇

iconfinder social media web network logo05 4584665 122286
iconfinder social media web network logo02 4584667 122300
logo telegram airplane air plane paper airplane icon 143170
iconfinder social media web network logo01 4584668 122292
iconfinder social media web network logo04 4584650 122303
ЗАДАТИ ПИТАННЯ
Задати питання


  *обов’язкові для заповнення поля

  ×
  Забронювати тур

   * обов’язкові для заповнення поля


   ×