ПОРАДИ НОВАЧКАМ В ЙОЗІ: ЯК ОБРАТИ СВОГО ВЧИТЕЛЯ З ЙОГИ
Зараз місця для навчання практикам йоги є скрізь. Але це не спрощує завдання для новачків практиків йоги в пошуку свого вчителя.
Як же, відвідавши перше заняття з йоги, новачкові в йозі зрозуміти – чи це його інструктор і провідник в світ йоги? Пропоную розібрати основу – то, на що починаючому практику йоги при виборі свого вчителя варто звернути увагу в першу чергу:
Який вид практик з йоги веде вчитель:
- Йога-нідра?
- Бікрам?
- Аштанга-віньяса?
Новачкові в йозі для початку важливо розібратися в цих напрямках, хоча це і не легко. Всі ці «новинки» в йозі з’явилися роках в шестдесятих і більшість з них проросли від класичної хатха-йоги. Їх відмінність найчастіше лише в тому, з яким підходом виконуються асани.
Тут простежується комерційна ниточка практик і використання найбільшої науки (йоги) як бренду.
Хороший учитель до початку першого уроку з йоги може визначити, що найбільше підійде для новачка в йозі по його індивідуальних якостях.
“Для викладання йоги немає необхідності мати вищу освіту, хоча підготовка вчителя грає величезну роль”
Який диплом у вчителя з йоги?
Для викладання йоги немає необхідності мати вищу освіту, хоча підготовка вчителя грає величезну роль. Він працює з тілом і розумом початківців практиків йоги.
І при безграмотному підході навіть до самого першого заняття з йоги, є ризики дискомфорту і навіть травм.
Ще новачкам в йозі на першому уроці з йоги можна запитати про частоту особистих практик учителя і місце його навчання.
“Основа для новачків в йозі – їхнє ставлення до вчителя, адже саме на нього ви будете проектувати себе в сьогоденні або себе в майбутньому”
Як практикує вчитель з йоги сам?
Про те, що дійшов до досконалості в йозі ніхто не може похвалитися. Дійсно грамотний викладач з йоги – це той, хто сміливо заявляє, що він залишається учнем і далі розвивається в своїх регулярних практиках з йоги. Тільки той, хто кайфує від особистих занять, зможе навчити цьому і інших.
Основа для новачків в йозі – їхнє ставлення до вчителя, адже саме на нього ви будете проектувати себе в сьогоденні або себе в майбутньому. І далекий від практик викладач навряд чи кого зацікавить.
Наскільки уважний інструктор на першому занятті з йоги?
На цей пункт початківцям практикам потрібно звернути особливу увагу. Кожен в групі з індивідуальними особливостями, тому одна і та ж асана у різних людей викликає різні відчуття і емоції. Щоб всі влилися в практику з першого заняття, учитель повинен простежити за атмосферою, приділяючи увагу кожному початківцю практику йоги.
Знання вчителя в анатомії і фізіології людини.
Незнання в цій сфері дуже небезпечно. Тому перш ніж проводити своє перше заняття з йоги, інструктор зобов’язаний володіти базовими анатомічними і фізіологічними знаннями.
- Які ваші відчуття після першого заняття?
- Відбудовує інструктор асани при першому ж занятті з йоги?
- Чи звертає увагу на дихання?
Без належної уваги диханню під час заняття – це вже не про йогу.
Чи володіє викладач знаннями в області філософії йоги?
Чи знає він назву асан на санскриті або хоч на рідній мові, чи може розповісти про основні аспекти йоги? Це ключ для грамотного викладання.
Чи робить акцент на спокої?
Як проходить кінець заняття? Розслабляєтеся ви в тиші? Якщо так, то значить ви закріплюєте всю трансформацію в емоційному і фізичному плані, яка з’явилася під час першого заняття з йоги.
Що ви відчуваєте в кінці свого першого заняття з йоги?
Чи пішла вашу увагу всередину, відчуваєте спокій? Тоді ваша практика пройшла добре і вчитель наблизити вас до того, що називають йогою.
Ми впевнені, що отримавши відповідь на всі ці питання ви обов’язково знайдете свого вчителя, який буде вас надихати і мотивувати, а йога стане вашим незмінним супутником по життю на довгі роки. Доброї практики!
Команда ВДОХновение Yoga Tour