ЩО ТАКЕ АСАНИ: ЯК ФОРМУЮТЬСЯ, НАЗВА, РІЗНОВИДИ
З давніх-давен асана вважалася медитативною позицією. Її значення ще можна визначити так: розташування тіла в просторі, яке сприяє руху і розподілу енергетичного потоку шляхом зміни навантажень і розслаблень в різних областях тіла.
Асана має певні правила виконання, а також дві точки – вхід в асану і вихід з неї.
Виконується вона за чітко вибудуваної послідовності входу і виходу для того, щоб грамотно управляти енергією. Усі пози в йозі створені виходячи з поведінки живих організмів. Споконвіку йоги спостерігали за оточуючими їх організмами, пташками, рослинами, тваринами і комахами, запам’ятовуючи найдієвіші, що можна використовувати для поліпшення своєї життєдіяльності, оздоровлення тіла і духу.
Наприклад, у павичів дуже хороша травна система, кажуть, вони навіть цвяхи можуть перетравлювати. Йоги вели спостереження за цим птахом і помітили якісь цікавинки в її ході: пересуваючись, павич підтискає лапки і масажує низ черевця. Використавши подібні рухи, йоги помітили поліпшення і у власному організмі.
“Асана має певні правила виконання, а також дві точки – вхід в асану і вихід з неї “
Асани виконуються усвідомлено. Існує ряд правил, які призводять до правильного і грамотного заняття. Ось базові: розслаблення, дихання, концентрація, відсутність негативних відчуттів і емоцій.
Ні в якому разі в тілі не повинно бути дискомфорту. Дуже часто новачки в йозі виконують асани сильно намагаючись, перенапружуючись і доводячи їх до межі.
Але не варто забувати про головне йогівське правило:
ахімса – не нашкодь (самому собі в першу чергу).
“Тривалість виконання асани залежить від складності її виконання, підготовки і особистих відчуттів”
Протягом практики загляньте всередину себе, відчуйте кожен рух в своєму тілі, простежте за виникаючими думками, не розвиваючи їх. Просто спостерігайте. І основне правило – слухайте своє тіло!
Є дві мети в практиці виконання асан:
- відволікання від уявного потоку;
- опрацювання тіла.
Все це підвищує нашу усвідомленість, так як виникає звичка спостерігати за своїми відчуттями на килимку, яка поступово переноситься в повсякденне життя.
Розглянемо різновиди асан:
- асани на відновлення: прибирають затискачі і блоки, відроджують енергетичний баланс в тілі;
- скручування: призводять в тонус дрібну мускулатуру спини;
- на баланс: посилюють увагу, допомагають в освоєнні рівноваги;
- прогини назад: працюють над зняттям затискачів в шийному відділі, спині і сприяють розкриттю грудної клітини (анахата – любовна чакра, одна з семи основних);
- нахили вперед: працюють над м’язами ніг і заспокоєнням нервової системи;
- асани сидячи: розкривають суглоби, надають рухливість м’язів ніг;
- асани стоячи: забезпечують контроль за поставою, рівномірно розподіляють вагу, допомагають у набутті стійкості;
- перевернуті асани: надають як фізичний, так і ментальний вплив на людину, відповідають за поліпшення кровообігу і насичення організму киснем, сприяють омолодженню;
- асани в положенні лежачи: зменшують болі в попереку, покращують кровообіг в області тазу.
Тривалість виконання асани залежить від складності її виконання, підготовки і особистих відчуттів. Можна займатися під особистий рахунок або метроном, з обов’язковим контролем дихання. Виберіть те, що вам до душі і вперед на килимок!
Команда ВДОХновение Yoga Tours